Żłobek Warszawa

Urodzenie się małego dziecka najczęściej powoduje znaczące zmiany w życiu jego rodziców. Swobodne dotąd spędzanie czasu mocno się zmienia. Wyjścia do restauracji, spotkania ze znajomymi czy wieczorne imprezy szybko stają pod znakiem zapytania. Minie sporo czasu zanim za tym zatęsknisz. Znacznie wcześniej zaczniesz zastanawiać się, jak może wyglądać twój dzień, aby nie zwariować.

Często powtarzana reguła mówi: śpij, gdy dziecko śpi. Wiele kobiet z przekąsem dodaje do niej: gotuj gdy maleństwo gotuje i sprzątaj, gdy ono sprząta. Nie warto jednak bagatelizować tego powiedzenia. W pierwszych miesiącach po porodzie to właśnie maluch powinien być najważniejszy. Postaraj się poświęcić mu jak najwięcej swojego czasu. Nie przejmuj się brudnymi garami w zlewie czy nieumytą podłogą w łazience. Wszystkie codzienne czynności mogą zaczekać. Niemowlę jest teraz najważniejsze.
Oswój się z myślą, że dziecko będzie chciał spędzać jak najwięcej czasu z mamą. Powinnaś być blisko. Nie zdziw się, gdy maluch będzie bez przerwy chciał jedzenia. W pierwszych dniach na świecie noworodek nie ma jeszcze regularnych odstępów między codziennymi posiłkami. Może więc zdarzyć się, że jednego razu przerwa będzie trwał nawet trzy godziny, a następnie dziecko będzie wołało o jedzenie co pół godziny.

https://zyczenia.eu/newyear/en/

Podstawową zasadą, jaka powinna kierować życiem młodej mamy jest brak planu dnia. Przy nieregularnym cyklu snu i karmień malucha każdy plan może okazać się niepotrzebny. Jeśli weźmiesz na siebie zbyt wiele obowiązków, łatwo możesz sfrustrować się, gdy nie uda ci się ich wykonać. Jeśli znajdziesz trochę czasu, możesz zająć się spełnianiem domowych obowiązków w czasie snu malucha. Wtedy ucieszysz się z wykonanego zadania, zamiast niepotrzebnie się irytować.

Nie martw się, jeśli na początku troszczenie się o maleństwo będzie cię przerastać. Wszystko przychodzi z czasem.