Żłobek Warszawa

Urodziny to ważne wydarzenie dla każdego kilkulatka. Przede wszystkim dlatego rodzice muszą postarać się, aby był to dzień wyjątkowy, który na długi czas zapadnie w pamięć ich dziecka. Świetnym rozwiązaniem jest zorganizowanie przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. Jak w takim razie należy przygotować imprezę urodzinową dla dziecka?

Wybór tematyki przewodniej

Nie każda impreza musi mieć temat przewodni, ale w przypadku gdy malec jest wielbiciel konkretnej kreskówki czy filmu można zdecydować się na taki krok i poprosić gości, aby na imprezie pojawili się w odpowiednich przebraniach. W przypadku organizowania zabawy tematycznej  nie trzeba poprzestawać tylko na przebraniach, lecz zdecydować się także na piosenki dostosowane do wybranego motywu. Również gry powinny odnosić się do wybranej tematyki (familiada z pytaniami na konkretny temat, czy kalambury z wcześniej przygotowanymi hasłami).

kurze geburtstagswünsche

Dekoracje i jedzenie

Istotną częścią każdej zabawy urodzinowej jest stosowne przyozdobienie pokoju, w którym zabawa będzie organizowana. Powinny się tam znaleźć baloniki, serpentyny, dobrym rozwiązaniem może być także zapewnienie uczestnikom przyjęcia imprezowych czapeczek. Poczęstunek nie może być ograniczony tylko do tortu, warto zapewnić małym gościom kanapki (choćby niewielkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko dobrze smakują, ale także wyglądają wyjątkowo ładnie). Warto postawić także na słodsze przekąski – świetnie sprawdzą się nie tylko czekoladki czy ciastka, ale także owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Należy pamiętać o piciu – dobrze przygotować głównie soki owocowe, w przypadku kiedy w czasie przyjęcia organizowane będą różne zabawy ruchowe dobrze podać dzieciom także wodę mineralną. Nie można zapominać o lubianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Część rodziców stawia na samodzielne zorganizowanie całej zabawy. Wbrew opinii niektórych dobrze zaangażować pociechę w przygotowania, poczuje się wówczas ważne. Nie znaczy to oczywiście, że dziecko powinno zostać zaangażowane w każdy element przygotowań, jednak może zająć się na przykład przygotowaniem zaproszeń na imprezę.